Sinerjik Kaynak

Tek makine de iki makine özelliğine sahip olan Sinerjik Kaynak, oldukça kullanışlı bir makinedir. Gazaltı kaynak teknolojisi ile ilgili bilinen ne varsa tek bir kaynak altında birleştirerek hem oldukça ekonomik bir paket hem de birçok avantajdan aynı anda yararlanan bir kaynak makinesi halini almıştır. Sinerjik Kaynak aynı zamanda çift torçlu bir kaynak makinesi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bilindik gazaltı kaynaklarından Sinerjik Kaynağı ayıran en önemli husus ise alüminyumu da kaynatabilen bir yapıya sahip olmasıdır. Hem fiyat açısından hem de güvenirlik ve sağlamlık açısından Sinerjik Kaynak bulabileceğiniz en iyi yer kuşkusuz Promismetal olacaktır.

Sinerjik Kaynak Makinesi Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaynak yapımı oldukça tehlikeli bir iştir ve bu sebepten dolayı da oldukça dikkatli önlemler alınması gerekmektedir. Önlem alınmadığı durumlarda gözlerin hasar görmesi, koku zehirlenmeleri, elektrik çarpmaları ve yanmalar gibi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalabilir. Sinerjik Kaynak ise bu tehlikeleri daha fazla barındıran bir makinedir. Dikkatli kullanılmadığı durumlarda oldukça ciddi maddi ve manevi hasarlara yol açabilir. Peki, genel olarak alınması gereken güvelik önlemlerine bakacak olursak:

 • Kaynak makinesinin başına geçildiği esnada yapılan ilk işin iş önlüğü giymek olması gerekir.
 • Makinenin kabloları kontrol edilmeli ve bir sorun var mı diye bakılmalıdır.
 • Amper ve parça kalınlıkları elektrot çapına oranlar düzgün bir şekilde seçilir.
 • Koruyucu siperlik mutlaka kullanılmalıdır.

Bu şekilde alınabilen oldukça kolay önlemler sayesinde Sinerjik Kaynak makinesi kolaylıkla kullanılabilen bir makinedir.

Sinerjik Kaynağın Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde eski tip kaynak aletleri, yerlerini daha büyük ve daha çok maddeyi kaynatabilen makinelere bırakmıştır. Bunlardan bir tanesi ise Sinerjik Kaynak olarak karşımıza çıkar. Büyük bir makine sayesinde zor olan kaynakları kolayca halledebilen bu kaynak makinesinin fazlasıyla avantajı bulunmaktadır. Peki, bu avantajlara bakacak olursak:

 • Makinenin kendisini mekanize edebilmesi
 • Diğer kaynak makinelerinden ve araçlarından daha hızlı çalışabilme kapasitesinin bulunması
 • Robot kullanabilme imkanı
 • Çok karmaşık görünen kaynakları çok kolay bir şekilde yapabilmesi
 • Her pozisyon ve durumda rahatlıkla kullanabilme
 • Paslanmaz çelik, bakır, alüminyum ve karbonlu çelik gibi birçok ticari metalin rahatlıkla kaynak edilebilmesi
 • Darbeli bir akım yönetimine sahip olduğu için çok daha güvenilir olması

Birçok farklı avantaj görüyoruz. Promismetal sayesinde ise bu tip makinelere rahatça ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. En önemli ilkemiz olan müşteri memnuniyetini güler yüz ve ilgimiz ile gösteriyor, aynı zamanda güvenilir ve sağlam ürünler ürettiğimiz için işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.