Silindir Büküm

Silindir Büküm yöntemi silindirlerin yardımları sayesinde eğilip bükülme prensibine uygun bir şekilde çalışmaktadır. Birçok farklı bükme çeşidinden yalnızca bir tanesidir. Bu büküm sistemi silindir makinesi yardımıyla gerçekleştirilir ve kuvvetin derecesi ile makinenin kapasite miktarı eşit ölçülü bir ilişkiye sahiptir. Bu eşit ölçü sayesinde farklı tip makinelerin üretilmesi sağlanmıştır. Silindir Büküm makineleri dişli mekanizma ve hidrolik ünite sistemi ile birlikte çalışan makinelere sahiptir. Hidrolik sistem ile çalışmasını sürdüren makinelerde 1 metre ila 1,2 metre arasında gerçekleşmekte ve bunun sayesinde saclar daha sağlam bir şekilde bükülebilmektedir. Bu tip silindirlerin bükülmesinde 3 ila 4 arasında değişim gösteren vals değerleri bulunmaktadır. Bu valslar sayesinde Silindir Büküm makineleri, üniteye konulan maddeyi kaliteli bir biçimde bükmeyi sağlamaktadır. Bu işlem, 2, 3 ve 4 merdaneli olarak gerçekleşmektedir. Makinenin içine sürülen plakalar, bu merdaneler yardımıyla döndürülür ve plakaların ilerlemesi sağlanır. Plakaların bu merdaneler aracılıyla ilerlemesi sayesinde ise bükümler oluşmaktadır.

Silindir Bükümün Ne Gibi Avantajları Vardır?

Silindir Büküm makinelerinde genel olarak halka şekline benzeyen ürünler üretilir. Fazlasıyla kuvvetli bir proses olmasının etkisiyle dayanıklı ve kalın olan çelik yapıların bükülüp bağlantı noktalarında, boruların birleşim noktalarında ve buna benzeyen birleştirme çalışmalarında yardımcı olmaktadır. Yine bu sistemin avantajlı yanlarından bir tanesi ise hazır da bulunan veya işlenmiş olan demirin alüminyum gibi paslanmaz materyaller sayesinde bükülebilmesi ve şekillendirme işleminin yapılabilmesidir. Silindir Büküm makinelerinde ufak saclardan daha büyük saclara kadar bükme işlemi yapılabilmektedir. Bu da önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca halka şeklinde ürünler üretilmesi sayesinde bu ürünlerin büküm noktaları oldukça sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Bu sebepten ötürü de çok sık bir kullanım alanı bulunmaktadır. Promismetal olarak Silindir Büküm makinelerini dayanıklı ve uygun fiyatlara müşterilerimizi memnun edecek şekilde satışını gerçekleştiriyoruz.

Silindir Büküm Sistemiyle Hangi Malzemeler Bükülebilir?

Silindir Büküm sistemi sayesinde bu makineler ile içi boş olan veya dolu olan çelikler, et kalınlığı olan malzemeler, güçlü ve kalın çelikler, uzun boylu saclar, geniş ve dar saclar, kısa boylu saclar, et kalınlığı ince olan malzemeler, alüminyum malzemelerin çoğu, paslanmaz çelik saclar, alüminyum saclar, diğer metaller sayesinde yapılmış paslanmaz malzemeler, camilerin minare yapımında kullanılan silindirik ve halka şekilde olan çelikten yapılma kalıplar, yüksek binalarda kullanılmakta olan su tesisatındaki borular, denizin içerisine döşenen doğalgaz boruları, petrol taşıma hatlarında bulunan borular ve hemen hemen her türden borunun halka şeklinde yapılmış olan bağlantı kısımlarının bükülmesi sayesinde elde edilir ve uzun ömrünün yanında hatasız bir kullanım biçimi bulunmaktadır. Promismetal, Silindir Büküm makineleri ile yapılan bu malzemelerin satımını yapmasının yanında bu malzemeleri elde edebileceğiniz makineleri de gayet uygun fiyatlara satmaktadır.